Sergu vėžiu ir plaukai slenka kuokštais – ką daryti?

 
Sergu vėžiu ir plaukai slenka kuokštais – ką daryti?

Plaukų slinkimas gali atsirasti įvairiais gyvenimo etapais, taip pat sergant įvairiomis ligomis.

Aptarsime plaukų slinkimą po chemoterapijos, taip pat sergant autoimuninėmis ir lėtinėmis ligomis.

Plaukų slinkimas po chemoterapijos – kaip padėti sau?

Chemoterapija veikia ne tik vėžio ląsteles, bet ir sveikas, ypač tokias, kurios dauginasi greitai. Plaukų folikulų ląstelės dauginasi itin sparčiai,  todėl po chemoterapijos prasideda galvos, antakių, blakstienų, ir kitų sričių plaukų kritimas kuokštais.

Ir čia į pagalbą gali ateiti enzimų vaistai.

Enzimai (fermentai) – gamtos chemikai, kurie reguliuoja beveik visus gyvybės procesus ir yra reikšmingi imuninės sistemos (apsauginės sistemos) veiklai.

Sisteminės enzimų terapijos vaistas onkloginiams ligoniams gerina organizmo būklę po chemoterapijos ir švitinimo radioaktyviaisiais spinduliais. Jis skatina organizmo gynybines galias, veikdamas imuninės sistemos ląstelių aktyvumą, tuo pačiu metu mažindamas dėl ląstelės aktyvumo susidariusių ir jų gynybos funkciją trikdančių medžiagų kiekį. Šis vaistinis preparatas vartojamas chemoterapijos ir gydymo radioaktyviaisiais spinduliais sukeliamo šalutinio poveikio lengvinimui.

Plačiau apie enzimų terapijos vaistą onkologiniams ligoniams>>>

SISTEMINĖS ENZIMŲ TERAPIJOS (SET) POVEIKIS SERGANT VĖŽIU:

*Didina natūralias apsaugines organizmo reakcijas.

*Didina ląstelinį ir humoralinį imunitetą, aktyvuoja fagocitozę, tirpdo patologinius imunokompleksus. Skaldo patologinius IK ir skatina makrofagus juos fagocituoti. Mažina patologinius IK pajėgumą aktyvinti komplemento sistemą. Aktyvina citotoksines imunines ląsteles (NK, makrofagus).

*Mažina fibrozės vystymąsi.

*Stabilizuoja kraujagyslių endotelį, gerina kraujotaką ir limfotaką. Gerina kraujo mikrocirkuliaciją ir audinių aprūpinimą.

*Mažina edemą. Stabilizuojant kraujagyslių endotelį, mažinamas dėl uždegimo mediatorių padidėjęs kraujagyslių pralaidumas, dėl to mažiau serumo ląstelių ir baltymų patenka tarp audinių, stabdomas edemos, hematomos, uždegiminio infiltrato plitimas ir skatinama rezorbcija.

*Mažina uždegimą, eliminuoja laisvus uždegimo mediatorius. Skaldo ir greitina audinių toksinių ir skilimo produktų šalinimą iš uždegimo židinio.

*Reguliuoja laisvų uždegimo mediatorių kiekį, greitina audinių skilimo produktų eliminaciją.

*Didina naviko imunogeniškumą, stimuliuoja imuninę sistemą. Tai lemia lengvesnį biologinį naviko atskyrimą nuo sveikų audinių – dėl to palengvėja chirurginė procedūra.

*Kadangi SET gerina reologines kraujo savybes, stiprina fibrinolizę ir trombolizę, todėl mažėja tromboembolijų pavojus. SET greitina žaizdos gijimą, nes chirurginę intervenciją pagrįstai galima laikyti vietiniu uždegimu.


SVARBU! Su maistu suvartojami tik labai maži fermentų kiekiai negali sukelti gydomojo poveikio, nes yra inaktyvinami virškinimo trakte. Skrandžio rūgščių veikiami fermentai suyra. Todėl organizmas gali pasisavinti tik skrandžio rūgštims atsparia plėvele padegtas tabletes. Tokia apsaugine plėvele padegti fermentai patenka į žarnyną, iš kurio organizmas juos pasisavina.

 

Jei plaukai slenka sergant autoimuninėmis ir lėtinėmis ligomis

Plaukai gali nuslinkti kuokštais arba žindiniais sertgant autoimuninėmis ligomis, pavyzdžiui, alopecija. Alopecija yra liga, nepaveikianti nieko kito, tik plaukus, nes organizmas pradeda kovoti su savo ląstelėmis, neskiria „savo“ nuo „svetimo“, taip pradėdama skovoti ir su plauko folikulo ląstelėmis. Čia vėl į pagalbą gali ateiti sisteminė enzimų terapija.

TAI ĮDOMU!!!!!

Fermentai reguliuoja beveik visus gyvybės procesus ir reikšmingi imuninės sistemos (apsauginės sistemos) veiklai. Jei tokių fermentų susidaro nepakankamai arba jie neaktyvūs, atsiranda sunkių sveikatos sutrikimų, sergama lėtinėmis ligomis. Vienas iš sisteminės enzimų terapijos preparatų – Phlogenzym.

Phlogenzym sudėtyje esantys hidroliziniai fermentai veikia imuninėse reakcijose dalyvaujančias ląsteles. Ypač gerai šis poveikis ištirtas makrofagams/monocitams ir ląstelėms žudikėms (natūraliesiems naikintojams, kurios ir veikia sergant autoimuninėmis ir lėtinėmis ligomis).

Dozavimas ir vartojimo metodas:

Jei gydytojo nenurodyta kitaip, 70 kg sveriantiems asmenims reikia gerti 6 tabletes per parą (pvz., po 3 tabletes 2 kartus per parą). Vaistinį preparatą reikia vartoti nevalgius, praėjus ne mažiau kaip 2 valandoms po paskutinio valgymo. Išgėrus Phlogenzym  dar bent pusę valandos negalima valgyti, kad vaistas nesusimaišytų su maistu.

Plačiau apie Phlogenzym ir vaisto pakuotės lapelis čia>>>

Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai. Jei simptomai nepraeina ar atsirado šalutinis poveikis, dėl tolesnio vaisto vartojimo būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku. Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt.

Panašūs straipsniai: