Sergu vėžiu ir gydausi: ar galima mankštintis ir sportuoti?

 
Sergu vėžiu ir gydausi: ar galima mankštintis ir sportuoti?

Judėti, sportuoti pagal galimybes reikia visose onkologinės ligos gydymo etapuose: pradedant ligoninėje (pvz., gulint lovoje ir atliekant kvėpavimo pratimus ar rankų, pėdų judesius) ir tęsiant grįžus namo bei palaipsniui didinant krūvį. „Iš pradžių tai gali būti lengvi pratimai, gerinantys kraujotaką, įvairios kvėpavimo technikos. Būklei gerėjant, fizinį krūvį galima didinti ir daryti intensyvesnius pratimus, mankštintis dažniau. Viskas priklauso nuo individualių žmogaus savybių, ligos formos. Į tai atsižvelgiant, parenkami pratimai, krūvis. Labai svarbu, kad pacientas konsultuotųsi su gydytojų, būtų prižiūrimas“, – teigia onkologiniams ligoniams mankštos užsiėmimus vedusi V.Žūsinaitė.

Onkologinė liga ir jos gydymas neigiamai paveikia daugelį žmogaus gyvenimo aspektų: fizinę sveikatą, darbingumą, šeimyninį gyvenimą, psichologinę savijautą, todėl ne visada norisi mąstyti apie sportą ir judėjimą. Kad grečiau astigautume po chemoterapijos, radioterapijos,  medikai pataria pavartoti sisteminės enzimų terapijos preparatų.  Šiandien turimi mokslo duomenys skelbia, kad sisteminė enzimų terapija:

  • Stabilizuoja imuninę sistemą.
  • Sumažina šalutinius vaistų nuo vėžio poveikius.
  • Sumažina šalutinius spindulinės terapijos poveikius.
  • Greitina uždegimo metu susidarančiu medžiagų irimą. Todėl uždegimas greičiau išnyksta.

Sergantiems vėžiu yra sukurtas sisteminės enzimų terapijos vaistas, į kurio sudėtį įeina sisteminiai fermentai tripsinas, chimotripsinas, papainas. Tripsinas, chimotripsinas, papinas dalyvauja proteolizės procesuose ( kuomet iš ląstelių pašalinami neteisingai susilankstę ir agregavę baltymai). Nepašalinti baltymai sukelia daugybę ligų organizme, tarp jų – ir onkologines.

Onkologinė liga – ženklas, kad reikia imtis pokyčių. Atminkite, kad 50 proc. sveikatos lemia gyvenimo būdas, po 20 proc. aplinka ir genetika, ir 10 proc. – medicina. Vadinasi, net 70 proc. sveikatos yra mūsų rankose. Nepaleiskime šio šanso. Jeigu jau sergame onkologine liga – imkimės visų priemonių pasveikti, padovanokime sau antrą gyvenimą!

Plačiau apie enzimų terapijos vaistą vėžiu sergantiems>>>

Panašūs straipsniai: