Sąnarių ligos: paveikti priežastį, o ne simptomą

 
Sąnarių ligos: paveikti priežastį, o ne simptomą

Užsitęsusi žiema išvargino žmones, ypač tuos, kurių pažeisti sąnariai, nes juos itin nepalankiai veikia drėgnas ir šaltas oras, besikeičiantis slėgis. Kaip saugiai ir efektyviai padėti kenčiantiems sąnarių skausmus? 

Gydant sąnarių ligas, dažnai yra ignoruojamos ligos priežastys, sukėlusios patį uždegimą, o gydymas yra tik simptominis, apsiribojantis uždegimo proceso slopinimu. Sergantieji sąnarių ligomis nuolat vartoja nesteroidinius vaistus nuo uždegimo. Besaikis šių vaistų vartojimas neretai sukelia daug pavojingų šalutinių poveikių, silpnina imunitetą. Dabar jau įrodyta, kad ilgą laiką vartojami, šie vaistai gali sukelti kraujavimą iš virškinamosios sistemos, didina širdies infarkto ir insulto riziką, arterinės hipertenzijos būklės pasunkėjimą, gali sukelti inkstų disfunkciją. Dėl šių priežasčių Europos vaistų agentūra (EMA) ir Federalinis vaistų ir medicinos produktų institutas (BtArM) paskelbė naują gydymo nesteroidiniais  vaistais nuo uždegimo įvertinimą. JAV maisto ir vaistų kontrolės tarnybos (FDA) nurodymu informacijoje apie nesteroidinius vaistus nuo uždegimo turi būti papildomai pažymėta, kad jie didina širdies infarkto ir insulto riziką. Todėl pastaruoju metu vis daugiau dėmesio sulaukia mažiau šalutinių poveikių sukelianti sisteminė enzimų terapija.

Enzimai – tai gamtos chemikai, jie spartina ir valdo gyvybiškai svarbius organizme vykstančius procesus, pagreitina biochemines reakcijas, gali nepakitę rezorbuotis iš plonosios žarnos ir būti biologiškai aktyvūs. Sisteminio poveikio enzimų preparatų efektyvumas ir saugumas patvirtintas atlikus klinikinius, biocheminius, farmakologinius ir toksikologinius tyrimus. Dėl savo veiksmingumo, saugumo ir gero toleravimo, sisteminio poveikio enzimų preparatai pelno vis didesnį pripažinimą, o rezultatais galima džiaugtis jau po trijų savaičių.

Sisteminiai enzimai, lygiai taip pat, kaip ir nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo, mažina uždegimo procesą sąnariuose, todėl pagerėja sąnarių judrumas, sumažėja rytinis jų sąstingis ir skausmas. Tai aiškinama tuo, kad, veikiant preparato sudėtyje esantiems fermentams (bromelainui, tripsinui), vyksta į tarpą tarp audinių (interstitium) išėjusių makromolekulių proteolizė ir ardomi uždegimo mediatoriai (pvz., histaminas). Pažeidimo vietoje veikiant fermentams, nyksta susikaupęs fibrinas ir kitos nuosėdos, ardomi mikrotrombai, gerėja mikrocirkuliacija, mažėja patinimas, skatinama pažeistų audinių regeneracija. Įrodyta, kad sisteminė enzimų terapija teigiamai veikia uždegimo procesą (tai natūrali organizmo imuninės sistemos reakcija) ir pagerina imunitetą, dėl ko organizmas greičiau pasveiksta.

Sergant reumatoidiniu artritu sisteminės enzimų terapijos preparatai gali būti sudedamoji gydymo dalis. Jie sumažina patinimus, sąnarių skausmą ir pagerina bendrą judrumą.

Sisteminės enzimų terapijos preparatai taip pat vartojami esant minkštojo jungiamojo audinio (sausgyslės, raumenys) uždegimams (pvz., „tenisininko alkūnė“, „sustingęs“ petys, Achilo sausgyslės uždegimas, reumatinės kilmės nugaros skausmai). Taip pat minėti preparatai rekomenduojami, kai kamuoja kraujagyslių, limfagyslių ligos, esant trofinėms opoms.

Šie preparatai taip pat gali būti skiriami žmonėms kaip alternatyvus gydymo būdas, jei negali būti naudojami tradiciniai gydymo metodai. Vartojant sisteminės enzimų terapijos preparatus, galima sumažinti agresyvesnių vaistų dozes.

Besąlyginiu novatoriumi enziminių gydomųjų preparatų gamyboje tapo vokiečių kompanija MUCOS PHARMA. Kasmet vien tik Vokietijoje MUCOS PHARMA enzimų preparatais yra gydoma apie 1,4 milijono ligonių. Tarptautinių ekspertų duomenimis, kiekvienais metais 20 proc. padidėja pacientų, vartojančių sisteminės enzimo terapijos preparatus, skaičius.

Lietuvoje ir kitose šalyse, taip pat ir JAV,  sąnarių ligoms gydyti plačiai vartojamas sisteminės enzimų terapijos preparatas Phlogenzym.

 Phlogenzym – vaistas, parduodamas vaistinėse be recepto, tačiau dėl gydymo kurso trukmės, dozavimo reikėtų pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

  • Vartojimas: Paprastai kasdien rekomenduojama gerti po 6 tabletes (3 kartus po dvi tabletes arba du kartus po 3 tabletes). Ypatingais atvejais, jei ligos eiga sunki arba uždegimas gydomas „smūginiu“ būdu, galima kasdien gerti iki 12 tablečių per parą. Nesukramtytas tabletes praryti  0,5-1 val prieš valgymą, užsigeriant stikline vandens. Gydymą reikėtų tęsti tol, kol išnyks ligos simptomai.
  • Tipas: Skrandyje neirios tabletės
  • Veiklioji medžiaga: Bromelainas, tripsinas, rutozidas

Pakuotės: Tabletės su apvalkalu, atspariu skrandžio sulčių poveikiui, N40 , N200, N800.  

Plačiau apie Phlogenzym ir vaisto pakuotės lapelis>>>

Panašūs straipsniai: