Nusilpus imuninei sistemai

 
Nusilpus imuninei sistemai


Sportininkai, kuriems reikalinga didelė ištvermė, gerai žino „atviro lango fenomeną“. Intensyvios treniruotės arba varžybos silpnina imuninę sistemą, todėl infekcijų sukėlėjai patenka į žmogaus organizmą tarsi per atvirą langą. Padidėja rizika susirgti. Ypač ši rizika didelė šaltuoju metų laiku. Todėl atšalus, esant drėgniems ir vėjuotiems orams, labai aktualu mažinti organizmo imlumą infekcijoms. Tačiau kaip? Čia gali padėti sisteminė enzimų terapija.

„Atviro lango fenomenas“: intensyviai sportuodami, būkite atsargūs

Po kiekvienos ilgesnės kaip vienos valandos intensyvios treniruotės imuninė sistema funkcionuoja silpniau maždaug 72 valandas. Toks ekstremalių sporto šakų sportininkų, pavyzdžiui, ilgų distancijų triatlonininkų, imuninės sistemos susilpnėjimas gali išsilaikyti net 14 parų. Sporto medicinoje tai vadinama „atviro lango fenomenu“, dėl kurio padidėja organizmo imlumas ligų sukėlėjams, pavyzdžiui, bakterijoms ir virusams. Sporto gydytojas Lutzas Graumannas teigia: „Nors dėl didelio fizinio krūvio baltųjų kraujo ląstelių (leukocitų, kurie yra imuninės sistemos dalis) kiekis iš pradžių žymiai padidėja, iš karto po fizinio krūvio jis būna mažesnis nei prieš krūvį. Tai reiškia, kad šiuo laikotarpiu imuninės sistemos galimybės apsaugoti organizmą yra ribotos – padidėja rizika susirgti. Gripo infekcijos, kvėpavimo takų, šlapimo organų ir virškinimo trakto infekcinių ligų sukėlėjai daug lengviau patenka į organizmą, dauginasi ir plinta jame.“

Treniruočių pertraukos dėl infekcinių ligų

Tik per regeneracijos fazę imuninė sistema vėl pradeda stiprėti. Todėl ekspertai įspėja, kad dėl pernelyg trumpo organizmo atsigavimo laikotarpio iki treniruočių ar varžybų serijos, „atviro lango fenomenas“ gali sustiprėti. Tada imuninė sistema nespėja pakankamai atsigauti iki kito sunkaus išbandymo. Galimi atkryčiai, kraštutiniais atvejais gali ištikti miokarditas. Dėl šios priežasties labai svarbu rasti subalansuotą pusiausvyrą tarp streso ir atsigavimo.

Keletas labai paprastų priemonių gali padėti išlaikyti langą kuo mažiau pravertą. Natūralų gijimą pagreitina be recepto vaistinėje įsigyjami sudėtiniai natūralių enzimų preparatai, pavyzdžiui, Wobenzym, Phlogenzym. Sporto gydytojai rekomenduoja vartoti sudėtinius didelių dozių fermentų preparatus, kurie palaiko natūralią imuninę reakciją. Vidaus ligų gydytojas Markusas Matulas, daug kartų baigęs Ironman distanciją, teigia: „Atviro lango“ metu vartojant natūralių fermentų derinių preparatus, pavyzdžiui, Wobenzym® plus, galima išnaudoti visą fermentų potencialą regeneracijai gerinti. Fermentai palaiko organizmo atsaką regeneracijos fazėje ir stiprina visas organizmo sistemas. Dėl tokio imuninės sistemos reaktyvinimo, sportininko organizmas geriau apsaugotas nuo gripo infekcijos arba peršalimo. Be to, įrodyta, kad Wobenzym® plus sudėtyje esantys natūralūs fermentai mažina raiščių, sausgyslių ir sąnarių uždegimą bei malšina skausmą po intensyvios treniruotės ar varžybų.“

Modernūs treniruočių planai, pagal kuriuos pamažu didinamas treniruočių intensyvumas, pakankamas atsigavimo laikotarpis – taip pat naudingos priemonės. Sveika mityba irgi saugo organizmą regeneracijos fazės metu. Reiktų vartoti daug daržovių, vaisių, baltymų produktų, pvz., raudonos mėsos, kiaušinių, žuvies. Būtina gerti pakankamai skysčių: gydytojas Lutzas Graumannas rekomenduoja kasdien išgerti du ar tris litrus skysčių, o per varžybas ar treniruotes – dar daugiau. Be to, veiksminga vartoti atsigavimo gėrimus, kurių sudėtyje yra tinkamas angliavandenių ir baltymų santykis (idealu 3:1). „Tačiau būtina sąlyga – gėrimai turi būti išgerti per pirmąsias 30 minučių po fizinio krūvio“, – teigia gydytojas Lutzas Graumannas.

Plačiau apie vaistą Wobenzym ir vaisto pakuotės lapelis>>>

Plačiau apie vaistą Phlogenzym ir vaisto pakuotės lapelis>>>

Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai. Jei simptomai nepraeina ar atsirado šalutinis poveikis, dėl tolesnio vaisto vartojimo būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku. Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt.


Daugiau informacijos žr. www.enzymkraft.de

Aufwärmphase

Panašūs straipsniai: