NVI docentas, gydytojas fitoterapeutas Juozas Ruolia. (www.ruolia.eu)
Ankščiau vėžio diagnozė reiškė mirtį, bet pastaruoju metu tai tik sunki lėtinė liga, kuri gydoma ilgą laiką. Daugeliui žmonių kyla nerimas ne tik dėl sunkios ligos, bet ir dėl jėgas atimančio vėžio gydymo. Kita vertus, šiuo metu jau yra nemažai būdų palengvinti sergančiųjų būklę ir padėti organizmui kovoti su vėžiu.
Vėžys – viso organizmo liga
Vėžinių ląstelių turi kiekvienas žmogus, bet paprastai imuninė sistema susitvarko su pakitusiomis ląstelėmis ir neleidžia joms daugintis. Deja, kartais šis apsauginis mechanizmas gali nesuveikti dėl įvairių priežasčių, pavyzdžiui nusilpus imunitetui. Tuomet tam tikro audinio pakitusios ląstelės pradeda nevaldomai daugintis ir susidaro perteklinė audinio masė. Šis perteklinis audinys vadinamas augliu ir gali būti gerybinis arba piktybinis. Gerybiniai augliai organizme neišplinta, tuo tarpu piktybinių auglių ląstelės skverbiasi į aplinkinius audinius ir organus, patenka į kraujotaką ir limfinę sistemą. Tokiu būdu vėžys išplinta, susiformuoja metastazės.
Nors vėžys ir klastinga liga, bet dar nėra mirties nuosprendis. Susirgęs žmogus turi įdėti nemažai pastangų, bet rimtai ir laiku gydant pirmos bei antros stadijos vėžį – liga dažnai atsitraukia. Svarbiausia, kad žmogus nesudarytų sąlygų ligai atsinaujinti. Kiek sudėtingesnis trečios stadijos naviko gydymas, bet laiku susigriebus galima ir čia daug padaryti.
Atsistatyti po sekinančio gydymo
Vėžys gąsdina ne tik kaip liga, bet ir agresyviais gydymo būdais (chemoterapija, jonizuojančių spindulių terapija, sudėtingomis operacijomis). Bet tai tik pirmasis vėžio gydymo etapas tradicinės medicinos srityje. Vėliau, kovojantiems su vėžiu, tenka atstatyti nualintą organizmą ir užkirsti kelią piktybinių ląstelių atsinaujinimui. Tai padaryti padės netradicinės vėžio gydymo priemonės, kurių naudą jau pripažįsta ir tradicinės medicinos gydytojai onkologai. Reabilitacijos ir remisijos periodu, mažiausiai penkerius metus po agresyvaus gydymo, patariama vartoti priemones, stiprinančias imunitetą, kraujotaką, gerti antioksidantus, detoksikuojančias medžiagas, auglių aktyvumą slopinančias, virškinimą ir nervų sistemą gerinančias medžiagas. Nors auglys ir pašalinamas, bet neretai jis būna paveikęs organizmą, todėl būtina atstatyti jo funkcijas.
Taigi, vėžiu sergantiems žmonėms siūloma nemažai veiksmingų pagalbos būdų: dietos ar mitybos programos, vaistažolės, maisto papildai, enzimai, kvapiosios medžiagos, masažas, mankšta, relaksacija, dienoraščio rašymas, vizualizacija ir valdomasis vaizdų kūrimas, akupunktūra, chiropraktika, homeopatija, gydymas rankomis, Reiki terapija, mineralai, pozityvus mąstymas, kurio pasiekti padeda meditacija, malda, jogos praktikos ir kt. Visas šias priemones galima naudoti tik šalia tradicinių gydymo metodų, todėl jos ir vadinamos pagalbinėmis.
Patikima pagalbos priemonė – bromelainas
Viena iš efektyvių, šiuolaikinio mokslo atrastų pagalbinių priemonių onkologiniams ligoniams – enzimai. Tai sudėtinės organinės medžiagos, turinčios daugiau nei 20 aminorūgščių, susidarančios gyvųjų ląstelių viduje. Jie svarbūs visų organizme vykstančių gyvybiškai reikšmingų procesų katalizatoriai.
Itin efektyvus enzimas, padedantis vėžiu sergantiems ligoniams, yra bromelainas – natūralus ananaso ekstraktas. Dėl savo veiksmingumo, saugumo ir šalutinių poveikių nebuvimo, bromelainas užsitarnavo vis augantį pripažinimą tarp pacientų kaip fitoterapinis vaistas. Be daugelio kitų savybių, bromelainas pasižymi teigiamu efektu, paskyrus jį vėžiu sergantiems pacientams: stabdo metastazių plitimą, tyrimų metu buvo pastebėta, jog bromelainas sumažina vėžinių ląstelių pajėgumą migruoti tarpląsteliniame sluoksnyje ir slopina vėžinių ląstelių augimą. Taigi, remiantis ikiklinikinių ir farmakologinių tyrimų rezultatais, bromelainą galima rekomenduoti sergantiems vėžiu, kaip geriamą vaistą papildomai terapijai. Be to, jis puikiai tinka, kaip papildoma priemonė chemoterapijoje, nes sumažina šalutinį vaistų poveikį ir pagerina gyvenimo kokybę, radioterapijoje – sumažina uždegimą ir patinimą, o chirurgijoje – mažina patinimą ir pagerina žaizdų gijimą.
Atliktų klinikinių tyrimų rezultatai įrodė bromelaino efektyvumą ir kaip savarankiško preparato, ir kaip derinio su kitais medikamentais. Kokybiško ir originalaus vokiečių gamintojo Mucos Pharma sisteminio bromelaino efektyvumas įrodytas klinikiniais tyrimais. Visi Mucos Pharma gaminami preparatai yra patikimi ir saugūs, nes praeina griežtus kontrolės patikrinimus.