Gyd. onkologė-chemoterapeutė Edita Juodžbalienė. Kaip gyventi po chemoterapijos?

 
Gyd. onkologė-chemoterapeutė Edita Juodžbalienė. Kaip gyventi po chemoterapijos?

Chemoterapija – labai veiksmingas onkologinių ligų gydymo būdas, nes jis veikia visas greitai besidauginančias ląsteles. Deja, greitai dalijasi ne tik piktybinio naviko, bet ir kraujo gamybos, kitų sveikų audinių ląstelės (pvz., plaukų folikulų, gleivinių ląstelės). Kuo intensyviau gydoma liga, tuo labiau gali pasireikšti nepageidaujami poveikiai: kraujo gamybos slopinimas (kai sumažėja leukocitų, trombocitų, hemoglobino), plaukų slinkimas, žarnyno gleivinių reakcijos (stomatitas, viduriavimas).

Šalutinių poveikių pobūdis, intensyvumas priklauso ne tik nuo gydymo schemos, bet ir nuo bendros paciento sveikatos būklės – amžiaus, gretutinių ligų, vartojamų vaistų kiekio, mitybos, galiausiai ir nuo to, kiek pacientas bendradarbiauja gydymo procese. Vieni pacientai keičia gyvenimo būdą, atsisako žalingų veiksnių (rūkymo, alkoholio, koreguoja mitybą, domisi kitais sveikatinimo metodais). Kiti į viską numoja ranka, nestebi savo būklės, nesilaiko gydytojo rekomendacijų, piktnaudžiauja kenksmingomis sveikatai medžiagomis ir nuodija savo organizmą. Ligos gydymas gali trukti kelis mėnesius, ligonis nuolat stebimas gydytojų – kartojami tyrimai, gydymo kursai. Todėl paciento pastangos dėl savo sveikatos yra labai reikalingos ir jam pačiam naudingos.

Pacientai turėtų žinoti, kad po vėžio gydymo būtina atkurti nualintą organizmą, stiprinti imuninę sistemą.

Sveikti padės Nobelio premijos vertas išradimas

Onkologinės ligos vystymasis – daugialypis procesas. Manoma, kad jį gali paskatinti silpnas imunitetas. Kita vertus, gydant vėžį organizmas nusilpsta ir atsiranda didelė ligos atsinaujinimo ar metastazių plitimo galimybė. Taigi silpnas imunitetas gali užsukti uždarą ratą. Todėl didelė reikšmė teikiama imuninei sistemai. Lūžis medicinoje įvyko tada, kai daugiau nei prieš 50 metų austrų profesorius Maxas Wolfas sugebėjo išskirti ir išgryninti enzimus iš natūralių produktų, tokių kaip ananasai, papajos, veršelių kasa. Ši terapija skirta ne navikui sunaikinti, bet pagerinti sergančiojo gyvenimo kokybę. Sisteminė enzimų terapija, stimuliuodama imunitetą, veikia uždegiminius procesus, pvz., ausų, kvėpavimo takų, sąnarių ar kitus uždegimus, kurie gali pasireikšti gydymo metu. Taip pat ji veikia įvairių funkcijų, pvz., virškinimo, sutrikimus, kas, kaip žinoma, dažnai vargina onkologinius ligonius. Sisteminė enzimų terapija gerina žaizdų gijimą – tai irgi svarbu operuotiems vėžiu sergantiems ligoniams. Taip pat enzimų terapija gydymo metu skiriama siekiant apsaugoti tuos audinius, organus, kuriuose nereikia naikinti vėžinių ląstelių, t.y. aplink vėžinį darinį esančius sveikus audinius, kad jie būtų kuo mažiau pažeisti. Lietuvoje vaistinėse parduodamas enzimų vaistas, kuris patvirtintas mūsų šalies valstybinės vaistų kontrolės tarnybos, ir skirtas onkologiniams ligoniams siekiant palengvinti nepageidaujamus poveikius, kurie gali būti sukelti radioterapijos ir chemoterapijos metu. Šio vaisto rekomenduojama vartoti 3 dienas iki gydymo pradžios, gydymo metu ir dar savaitę po gydymo.

Plačiau apie vaistą>>>

 

Panašūs straipsniai: