Enzimų terapija – pagalba onkologiniams ligoniams

 
Enzimų terapija – pagalba onkologiniams ligoniams

Sergantieji vėžiu labai dažnai susiduria su daugybe šalutinių poveikių, ypač jei gydomi chemoterapija. Tai: virškinamosios sistemos sutrikimai, psichinės problemos, kvėpavimo sutrikimai, galvos skausmas, naviko skausmas, kacheksija, odos reakcijos, infekcija ir kt. Chemoterapija pažeidžia ne tik naviką, bet ir visas greitai besidauginančias organizmo, visų pirma – imuninės sistemos – ląsteles. Dėl gausaus ląstelių žuvimo organizmas susiduria su imunoreguliacijos pažeidimais, atsiranda imunosupresija, priklausomai nuo audinių veiklos pobūdžio, atsiranda įvairių šalutinių poveikių.

Sisteminė enzimų terapija pagerina onkologinių pacientų gyvenimo kokybę,

nes aktyvinamos imuninės ląstelės, sumažėja TGF β (pastarasis skatina metastazių susidarymą, slopina citotoksinius limfocitus) koncentracija. Sumažėja būdingas chemoterapijos ir spindulinio gydymo nepageidaujamas poveikis (pykinimas, adinamija, šleikštulys, apetito stoka, gleivinių uždegimo simptomai, patinimas), vėžio sukeliami skausmai.

Kaip pagelbėti sergantiesiems vėžiu? Kokie pagalbiniai metodai galėtų palengvinti gydymo sunkumus? Apie vieną tokių – enzimų terapiją – kalbamės su Lietuvos medicinos mokslų universiteto Farmakognozijos katedros profesore Nijole Savickiene.
Enzimai – biomoduliatoriai. Jie ne tik mažina ankstyvuosius, bet ir redukuoja vėlyvus pažeidimus.

SISTEMINĖ ENZIMŲ TERAPIJA:

 • Sumažina radioterapijos ir chemoterapijos šalutinius poveikius.
 • Sumažina ūmių spindulinių reakcijų stiprumą, trukmę, uždelsia laiką iki jų atsiradimo. 
 • Sumažina onkologinės ligos ir gydymo sukeltų simptomų intensyvumą.
 • Pagerina sergančiųjų onkologinėmis ligomis gyvenimo kokybę.

Plačiau apie onkologines ligas kviečiame paskaityti gydytojo onkologo-fitoterapeuto puslapyje www.ruolia.eu. 

SISTEMINĖS ENZIMŲ TERAPIJOS (SET) POVEIKIS ONKOLOGIJOJE:

 • Didina natūralias apsaugines organizmo reakcijas.
 • Didina ląstelinį ir humoralinį imunitetą, aktyvuoja fagocitozę, tirpdo patologinius imunokompleksus. Skaldo patologinius IK ir skatina makrofagus juos fagocituoti. Mažina patologinių IK pajėgumą aktyvinti komplemento sistemą. Aktyvina citotoksines imunines ląsteles (NK, makrofagus).
 • Mažina fibrozės vystymąsi.
 • Stabilizuoja kraujagyslių endotelį, gerina kraujotaką ir limfotaką. Gerina kraujo mikrocirkuliaciją ir audinių aprūpinimą.
 • Mažina edemą. Stabilizuojant kraujagyslių endotelį, mažinamas dėl uždegimo mediatorių padidėjęs kraujagyslių pralaidumas, dėl to mažiau serumo ląstelių ir baltymų patenka tarp audinių, stabdomas edemos, hematomos, uždegiminio infiltrato plitimas ir skatinama rezorbcija.
 • Mažina uždegimą, eliminuoja laisvus uždegimo mediatorius. Skaldo ir greitina audinių toksinių ir skilimo produktų šalinimą iš uždegimo židinio.
 • Reguliuoja laisvų uždegimo mediatorių kiekį, greitina audinių skilimo produktų eliminaciją.
 • Didina naviko imunogeniškumą, stimuliuoja imuninę sistemą. Tai lemia lengvesnį biologinį naviko atskyrimą nuo sveikų audinių – dėl to palengvėja chirurginė procedūra.
 • Kadangi SET gerina reologines kraujo savybes, stiprina fibrinolizę ir trombolizę, todėl mažėja tromboembolijų pavojus. SET greitina žaizdos gijimą, nes chirurginę intervenciją pagrįstai galima laikyti vietiniu uždegimu.

Vėžį gali sukelti sutrikę šalinimo procesai mūsų ląstelėse?

Kuo skiriasi alternatyvioji medicina nuo įrodymais pagrįstos medicinos?

 • Medikai kas dieną susiduria su sergančiaisiais onkologinėmis ligomis, todėl supranta, kaip svarbu nepakenkti sau dar labiau, sergant sunkia liga. Todėl medikai rekomenduoja tik įrodymais pagrįstą gydymą. Tyrimai turi būti atlikti moksliniais pagrindais, jų įrodymai svarūs, turėtų būti skirtumų tarp pakankamai didelio gydytų ir negydytų pacientų skaičiaus.
 • Alternatyviojoje medicinoje tokių įrodymų dažnai pritrūksta.

Žemiau pateikiami sisteminės enzimų terapijos poveikio tyrimai onkologijos srityje
vezio gydymas
onkologines ligos
vezys


Vaisto onkologiniams ligoniams informacinis lapelis>>>>

Panašūs straipsniai: